Obrączka jest na Twoim palcu; teraz nadszedł czas decyzji. Niektórzy narzeczeni marzą o tradycyjnym, białym ślubie w lokalnym kościele, podczas gdy inni pragną bardziej intymnego dnia na piaszczystej plaży z gwarancją słońca. Jak wypadają śluby za granicą w porównaniu do tych w kraju?

30 355 funtów (ok. 34 730 euro - kursy wymiany z Conotoxia.com na dzień 21.02.2019) - to średnia kwota, jakiej można się spodziewać za ślub w Wielkiej Brytanii. Według Bridebook.co.uk's National Wedding Survey 2018, średni koszt brytyjskiego ślubu wzrósł o 3.365 funtów (ok. 3.850 euro) w ciągu zaledwie jednego roku. Możesz być zaskoczony, jeśli porównasz to ze średnią ceną uzyskania hitched za granicą. Ślub w miejscu docelowym może zatrzymać w kieszeni dodatkowe 23 000 funtów (ok. 26 320 zł), a średnie ceny wynoszą 7 500 funtów (ok. 8 592 zł).

Deszcz czy słońce?

W Anglii nie zawsze pada deszcz, ale spójrzmy prawdzie w oczy, pogoda też nie jest gwarantowana, nawet latem. Jeśli więc zależy Ci na słońcu, morzu i piasku, ślub na wybrzeżu Morza Śródziemnego może być dla Ciebie. Inną opcją jest zawarcie związku małżeńskiego w jednym z wielu wspaniałych, historycznych i malowniczych miast Europy, takich jak Praga czy Wenecja. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyszukanego, możesz zdecydować się na zimowy ślub w jednym z lodowych hoteli w Skandynawii. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Jedną z rzeczy, którą gwarantuje ślub za granicą jest wyjątkowość. Trudno jest stworzyć coś niezapomnianego, gdy otacza Cię norma. Nie tylko wyjątkowe widoki zrobią wrażenie na Waszych gościach, ale również możliwość włączenia niektórych kultur kraju, tradycji i lokalnej kuchni może mile zaskoczyć.

Fakt, że Ty i Twoi goście będziecie musieli podróżować, aby uczestniczyć w Waszym wielkim dniu, zachęca wielu z nich do przyjazdu kilka dni wcześniej. To daje im możliwość poznania się przed wydarzeniem, co oznacza, że niezręczność jest mniejsza, a goście czują się komfortowo w towarzystwie i świętowaniu razem. Dodatkowo, te dodatkowe kilka dni zamieni uroczystość weselną w krótką przerwę, a często w pełnowymiarowe wakacje, tworząc pozytywną, zrelaksowaną, wakacyjną atmosferę.

Lista zalet jest długa, ale zawsze są dwie strony medalu. Istnieją trzy główne powody, które mogą budzić niepokój. Musisz pamiętać, że wybór miejsca z dala od domu nie będzie odpowiadał wszystkim. Niektórzy z twoich gości mogą nie być w stanie uczestniczyć z różnych powodów, w tym wieku, problemów zdrowotnych, czasu wolnego od pracy lub kosztów. Kolejną rzeczą, która może stanowić problem jest logistyka. Pamiętaj, że wszystko, co kupujesz na imprezę, musi jakoś dotrzeć na miejsce. Nie chcesz przecież przyjechać na kilka dni przed "I dos", aby odkryć, że sukienki Twoich druhen nie dotarły lub że zamówione przez Ciebie idealne nakrycia stołu zaginęły w transporcie.

Skorzystaj z pomocy

Planowanie ślubu z daleka może oznaczać puszczenie wodzy i powierzenie swojego zaufania komuś innemu. Jeśli pozostawienie swojego wielkiego dnia w rękach kogoś innego przyprawia Cię o zimne poty, być może warto zatrudnić doświadczonego wedding plannera. Nie musicie korzystać z ich usług przez cały czas trwania imprezy, wystarczy, że za niewielką opłatą zajmą się oni wyszukiwaniem miejsc w Waszym imieniu, a część presji zostanie zdjęta z Waszych barków. Pamiętajcie, że mniej popularne miejsca turystyczne często mają niższą cenę, a także oferują bogatszą kulturę i bardziej zadziwiające otoczenie.

Kolejną korzyścią z korzystania z usług wedding plannera jest korzystanie z ich wskazówek i wiedzy. Mogą oni udzielić Ci pomocy we wszystkich aspektach prawnych i zapewnić, że masz odpowiednią dokumentację. Wielu z nich oferuje również pomoc lokalnego koordynatora, który będzie na miejscu, gdy przyjedziecie, zapewni, że nie będzie żadnych zagubionych w tłumaczeniu momentów i zagwarantuje, że Wasz dzień pójdzie zgodnie z planem. Wszystkie te aspekty mogą złagodzić stres związany z samodzielną organizacją Waszego wielkiego dnia.

Nie martw się o płatności

Płacenie za każde wesele może być niezwykle stresujące, a płacenie w obcej walucie w obcym kraju przed terminem może jeszcze bardziej podnieść ciśnienie. Pomocne może okazać się skorzystanie z usług wiarygodnego i godnego zaufania dostawcy usług finansowych. Usługa przelewów pieniężnych, którą można znaleźć na stronie https://conotoxia.com/money-transfer, oferuje klientom łatwy i opłacalny sposób wysyłania pieniędzy do 30 krajów w 26 walutach. Można również pobrać bezpłatną aplikację firmy i inicjować transakcje w podróży, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, oszczędzając czas.