Czy kiedykolwiek czułeś się całkowicie przyciągnięty do jakiegoś koloru, jakbyś nie mógł oderwać od niego oczu lub po prostu potrzebował mieć go więcej w swoim życiu? Jeśli tak, być może zainteresuje Cię kolorstrologia, książka i idea, która łączy kolory, astrologię, numerologię i cechy osobowości, autorstwa astrologa i numerologa Michele Bernhardt.

 

W kolorstrologii każdy miesiąc narodzin i urodzin jest związany z konkretnym kolorem Pantone. Kolory te niosą ze sobą pewne cechy, szczególny rodzaj energii lub uzdrowienia, które mogą przynieść poczucie równowagi w Twoim życiu. Pomysł jest że mieć pomysł te kolory mogą być sprawnie pomagać ciebie znajdować ten równowagę. Zaintrygowany? Oto co musisz wiedzieć o kolorstrologii.

Jak działa kolorstrologia?

Kolory w kolorstrologii nie wzięły się z powietrza. Zamiast tego, Bernhardt stworzyła złożony system, aby określić kolory, które są związane z każdą datą urodzin w ciągu roku. Wykorzystała swoją wiedzę z zakresu astrologii i numerologii i przyjrzała się takim czynnikom jak: "gdzie było słońce, kiedy się urodziłeś, jaka jest twoja planeta rządząca, pod jakim żywiołem się urodziłeś - na przykład ogień, ziemia, powietrze lub woda - oraz numerologiczna wibracja twoich urodzin".

Każdemu z tych czynników przyporządkowała konkretny kolor, a następnie zmieszała te kolory, aby stworzyć kolejny. Następnie Bernhardt dopasowała każdy kolor do nazwy i systemu liczbowego Pantone.

 

Wymyślanie kolorów nie było tak proste i suche, jak mogłoby się wydawać. "Poza używaniem tych wszystkich rzeczy, jest to intuicyjny, subtelny język," mówi Bernhardt. "Więc ta część pochodzi z odczytów, które robiłem przez całe moje życie. To była kombinacja tych wszystkich rzeczy i wyszły z tego te kolory."

kolory

Pomysł na Colorstrology był początkowo pomyślany jako kalendarz - Pantone zwrócił się do Bernhardt w tej sprawie - ale projekt nabrał rozmachu i skończył jako cała książka. Kolory są ciekawym sposobem na głębsze zastanowienie się nad sobą, a może nawet nauczenie się czegoś lub dwóch rzeczy. Jeśli jesteś urodzony pod koniec miesiąca, będziesz chciał spojrzeć na swój kolor miesiąca urodzenia i kolor dla następnego miesiąca.

 

"Myślę, że to, co jest zabawne w tej książce, to sprawdzenie kolorów, które cię pociągają i przeczytanie o tym, co ten kolor oznacza", mówi Bernhardt. "Ponieważ wtedy zaczynasz odkrywać rzeczy o sobie i dlaczego być może potrzebujesz tego koloru właśnie teraz w swoim życiu".

 

Czy kolory naprawdę coś nam mówią?

Dostrojenie się do kolorów może zapewnić odrobinę wglądu w twój wewnętrzny świat lub coś, czego możesz potrzebować w swoim życiu. "Patrząc i naprawdę medytując lub kontemplując kolor, to tak jakbyś rozwijał relację z samym sobą", mówi Bernhardt.

 

Koncepcja kolorstrologii może przemówić do wielu z nas, bardziej niż astrologia, ponieważ kolor jest tak ważnym elementem życia. Nawet jeśli nie myślimy świadomie o kolorze przez cały czas, jest on wszędzie. Możesz nie interesować się astrologią, ale są szanse, że kolor przynajmniej trochę Cię zainspirował lub wpłynął na Ciebie i możesz uznać kolorstrologię za bardziej przystępną.

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jakie kolory lubisz, czy też myślisz o tym, jak kolory, które Cię pociągają, zmieniły się w czasie, kolorstrologia jest prostym sposobem, aby wprawić w ruch koła wirujące w Twoim umyśle na temat kolorów i wykorzystać to, aby sięgnąć nieco głębiej.

Włączenie kolorów do swojego życia

Kiedy już poznasz swoje kolory z dnia urodzin i miesiąca urodzenia, będziesz bardziej świadomy ich istnienia i możesz nawet zwrócić na nie uwagę. "Kiedy już wiemy, że coś jest potężniejsze, możemy to wykorzystać," wyjaśnia Bernhardt.

Myślenie o kolorach to jedna rzecz, ale prawdopodobnie zastanawiasz się, czy powinieneś włączyć te kolory do swojego życia w jakikolwiek sposób. Odpowiedź brzmi: tak, ale niekoniecznie musisz malować swój dom na pomarańczowo tylko dlatego, że urodziłeś się w sierpniu. Na szczęście włączenie koloru może być o wiele bardziej proste i subtelne niż to. Może zacznij od nowej szminki, portfela lub bukietu kwiatów, a nawet nadruku, który w jakiś sposób łączy się z tym kolorem.

Jeśli czujesz się trochę niezsynchronizowany, możesz spróbować dodać swój kolor w sposób minimalny. "Mówimy tu o subtelnej energii i nie trzeba wiele, aby uzyskać efekt", mówi Bernhardt.

Nawet jeśli zdecydujesz się nie włączać tych kolorów do swojego życia, możesz chcieć zwrócić większą uwagę na kolor, który jest wokół ciebie. "Wystarczy zauważyć zieleń, która jest tam, gdy jesteśmy w przyrodzie, lub ładne kwiaty lub ptaki", mówi. "Kolor jest wszędzie."

Nie zawsze będziesz czuł silny związek ze swoim kolorem i to jest całkowicie OK. Nawet jeśli nie czujesz swojego koloru, Bernhardt nadal zaleca czytanie o nim, aby przynajmniej dowiedzieć się trochę o tym, co ten kolor reprezentuje.

"Na przykład, jeśli jesteś kimś, kto ma trudny czas manifestowania swoich marzeń i ambicji, a oni naprawdę unikają kolorów ziemi, takich jak kolor stycznia, to mogą go potrzebować", mówi. "Mogą go nie lubić, ale mogą go potrzebować". Czytaj dalej dla każdego z kolorów miesiąca urodzenia i trochę znaczenia za każdym z nich.

Kolory według miesiąca urodzenia

Styczeń

Kolor: Karmel
"Kolor stycznia pomaga manifestować cele i aspiracje oraz wspiera praktyczność" - mówi Bernhardt.

Luty

Kolor: Sheer Lilac

"Kolor lutego przypomina nam, że wszyscy jesteśmy połączeni i zachęca do oderwania się od rzeczywistości" - mówi Bernhardt.

Marzec

Kolor: Fair Aqua

"Kolor marca łączy Cię z Twoją intuicją i poczuciem zaufania" - mówi Bernhardt.

Kwiecień

Kolor: Cayenne

"Kolor kwietnia pobudza energię i odwagę" - mówi Bernhardt.

Maj

Kolor: Bud Green

"Kolor maja promuje uzdrowienie i dobrobyt" - mówi Bernhardt.

Czerwiec

Kolor: Aspen Gold

"Kolor czerwca jest intelektualnie energetyzujący i zwiększa zdolności komunikacyjne" - mówi Bernhardt.

Lipiec

Kolor: Koralowy Róż

"Kolor lipca inspiruje miłość i otwartość" - mówi Bernhardt.

Sierpień

Kolor: Słoneczna Pomarańcza

"Kolor sierpnia zwiększa radość i optymizm" - mówi Bernhardt.

Wrzesień

Kolor: Baja Blue

"Kolor września łączy inteligencję z mądrością i pomaga nam przetwarzać informacje" - mówi Bernhardt.

Październik

Kolor: Cerulean

"Kolor października wzmacnia pokój, równowagę i spokój" - mówi Bernhardt.

Listopad

Kolor: Claret Red

"Kolor listopada stymuluje cechy miłości i pasji i może być pomocny w transformacji" - mówi Bernhardt.

Grudzień

Kolor: Niebieski Pagoda
"Kolor grudnia zachęca do wizji, prawdy i ekspansji. Jest przydatnym narzędziem w kontaktach z innymi, którzy mają alternatywne punkty widzenia" - mówi Bernhardt.