W ostatnim czasie popularność zyskały usługi cateringu dietetycznego. Żyjemy coraz szybciej, a doba niezmiennie trwa 24 godziny. Warto ograniczyć czas wykonywania niektórych czynności, aby mieć więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Dlatego też coraz chętniej sięgamy po tzw. dietę pudełkową. Jest to opcja, która świetnie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, ale także tych, którym brakuje siły woli i determinacji, aby przestrzegać konkretnej diety.

Kalorie

Internet daje nam dużą swobodę, jeśli chodzi o samodzielne tworzenie jadłospisu. Niestety, jeśli nie jesteśmy dietetykami, ciężko jest nam określić, które artykuły są wiarygodne i czy warto stosować się do porad danego autora. Gdy dodamy do tego liczenie kalorii - okazuje się, że samodzielne przygotowanie odpowiedniej diety nie jest łatwym zadaniem.

Decydując się na skorzystanie z usług takich jak catering dietetyczny możemy mieć pewność, że posiłki zostały zaplanowane i zbilansowane przez dietetyka. Dzięki temu w pudełkach znajdują się odpowiednie proporcje składników odżywczych. Możliwości klienta nie ograniczają się jedynie do wyboru ilości kalorii, ale również do rodzaju diety.

Różnorodność

To kolejna zaleta diety pudełkowej. Przygotowując posiłki na kolejne dni często popadamy w rutynę. Brak pomysłów, a czasem brak produktów w pobliskim sklepie sprawia, że ograniczamy się do kilku dań. Zróżnicowane upodobania domowników względem jedzenia wcale nam nie pomagają.

Catering dietetyczny

W cateringu dietetycznym nie ma tego problemu. Każdego dnia czeka na nas zupełnie inny zestaw posiłków. Dodatkowo możemy poznać zupełnie nowe, nieznane dotąd smaki np. warzyw. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferta cateringu obejmuje kilka opcji do wyboru: standard, bezglutenowa, bez laktozy, bez glutenu i laktozy, wegetariańska, wegetariańska z dodatkiem ryb i owoców morza.

Mniej czasu spędzonego w kuchni

To jeden z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na catering dietetyczny z dostawą. Przygotowywanie posiłków w domu to nie tylko gotowanie, to także zakupy i sprzątanie.

Sporządzenie listy produktów na cały tydzień, w tym wszystkich dań, jest nie lada wyzwaniem. Warto też wspomnieć, że będąc w sklepie trudno oprzeć się pokusom czyhającym na każdym rogu. I to nie tylko podczas zakupów - często brak czasu sprawia, że decydujemy się zamówić jedzenie do domu lub zjeść na mieście. Zazwyczaj nie są to posiłki dietetyczne.

Nie sposób obliczyć, ile czasu poświęcamy na te czynności. Możemy jednak skrócić ten czas korzystając z usługi dostawy dietetycznej. Codziennie rano otrzymamy zestaw dań przygotowanych zgodnie z naszymi preferencjami.

Mniej brudnych naczyń

Z pewnością są osoby, które po prostu lubią zmywać naczynia. Nie oszukujmy się jednak - zdecydowana większość z nas po prostu tego nie lubi. Podczas gotowania liczba naczyń ciągle rośnie, a do tego dochodzi jeszcze podawanie posiłków czy pakowanie ich do pudełek do pracy. Sprzątanie również zajmuje znaczną część naszego czasu.
Catering ogranicza używanie naczyń do minimum. Choć na pozór jest to szczegół, który nie przeważa nad decyzją o diecie pudełkowej, z czasem okazuje się, że jest to jedna z jej zalet.

Zrównoważona dieta

Słowo dieta często kojarzy nam się z wieloma wyrzeczeniami, a nawet z głodówką. Aby przekonać się, jak w rzeczywistości powinien wyglądać jadłospis osoby przechodzącej na określoną dietę, sięgnijmy po catering dietetyczny. Dietetyk tak dobiera kolejne posiłki, aby dostarczały one wszystkich składników odżywczych w ilościach i proporcjach optymalnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dieta pudełkowa to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Nie musimy się martwić o to, czy przygotowane posiłki są dietetyczne. Dzięki cateringowi możemy uniknąć podjadania i robienia zbędnych zakupów. Jest to rozwiązanie nie tylko dla osób zapracowanych, ale również dla tych, którzy chcą wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, przemycając w każdym daniu wiele warzyw i owoców.