Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że zdrowy styl życia jest naprawdę ważny. Decyzja o zmianie naszych nawyków, diety i rozpoczęciu ćwiczeń nie jest łatwa, ale dzięki kilku przydatnym wskazówkom będziesz w stanie osiągnąć swoje cele i poczuć się lepiej.

Wizualizuj swój sukces

Wizualizacja jest bardzo ważna, jeśli masz trudności z uwierzeniem w swoje możliwości. Znajdź więc spokojne miejsce, zamknij oczy i skoncentruj się na swoich celach. Wyobraź sobie, że patrzysz w lustro i widzisz sprawniejszą i szczęśliwszą wersję siebie. Możesz być zaskoczony, jak wiele pozytywnej energii Ci to przyniesie!

Jak jeść zdrowiej?

Woda jest bardzo ważnym elementem naszej diety, ponieważ dodaje nam energii i usuwa z organizmu odpady przemiany materii. Dlatego też powinniśmy pić około 2-3 litrów przefiltrowanej wody dziennie. Ponadto należy pamiętać, aby jeść co 2,5 do 3 godzin, gdyż w ten sposób nasz organizm szybciej pozbędzie się tkanki tłuszczowej, nasz umysł będzie lepiej pracował, a my będziemy mieli energię na cały dzień. Pamiętaj, aby wzbogacać swoje posiłki o aminokwasy, białko i tzw. surowe pokarmy.

Regularne ćwiczenia fizyczne

Ruszaj się jak najwięcej!

Przede wszystkim, jeśli masz wątpliwości, czy Twój stan zdrowia pozwala na wykonywanie określonych ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem, aby uniknąć kontuzji. Możesz zacząć od godzinnego spaceru każdego dnia, a później spróbować wykonywać jakiś rodzaj treningu cardio przez 20-60 minut pięć dni w tygodniu. Rozgrzej się przed treningiem i ochłoń po jego zakończeniu. Bardzo ważne jest również tętno podczas ćwiczeń, które powinno być utrzymywane na poziomie 50-60% tętna maksymalnego.

Trening siłowy - o czym warto pamiętać?

Jeśli masz taką możliwość, powinieneś skorzystać z pomocy trenera personalnego, który weźmie pod uwagę Twoje potrzeby i możliwości oraz stworzy dla Ciebie najlepszy możliwy program treningowy. W treningu siłowym bardzo ważna jest szybkość. Podczas podnoszenia i opuszczania ciężarów należy wykonywać powolne i kontrolowane ruchy. Oczywiście, zacznij od mniejszych ciężarów, a po pewnym czasie zmień je na większe. Musisz ciągle stawiać przed sobą wyzwania, dlatego też Twój trening powinien być zmieniany co sześć lub osiem tygodni. I unikaj trenowania tej samej grupy mięśni dzień po dniu, ponieważ może to spowodować przetrenowanie.

Czytaj także o: Anna Maria Sieklucka