Mamy dla Was nasz ranking, w którym pokażemy Wam najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej. Warto sprawdzić jakie zabiegi warto obecnie wykonywać i dlaczego można się na nie zdecydować.

Pacjenci, którzy korzystają z usług klinik medycyny estetycznej często zastanawiają się, jaki zabieg będzie gwarantował najlepszą korelację kosztów i efektów, a jednocześnie będzie bezpieczny i trwały. Jeśli chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości, możesz przyjrzeć się temu, co mówią nam specjaliści z tej branży.

1. Botox

To właśnie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są stosunkowo bezpieczne i przewidywalne, a nawet jeśli pojawią się skutki uboczne, to można powiedzieć, że są one przejściowe. Z drugiej jednak strony efekty będą doskonałe, praktycznie od razu zauważalne i naturalne, mogą utrzymywać się przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

2. zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to zabieg, który charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem, ponieważ jest to materiał, który występuje naturalnie w organizmie. Nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Efekt zastosowania w wygładzaniu zmarszczek jest naturalny i długotrwały.

3. zabiegi stymulujące

Na koniec możemy powiedzieć o zabiegach stymulujących, takich jak te przeprowadzane z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jeśli chcemy zaobserwować ich efekty, musimy wykonać kilka zabiegów. Jednak zmiany mogą mieć tutaj działanie profilaktyczne i rzeczywiście ta ochrona będzie zadowalająca.

Zabiegi upiększające

4. mezoterapia

Mezoterapia zniechęca, ponieważ mamy wysoką cenę, ale również zachęca, ponieważ praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych. Podczas takiego zabiegu wykorzystywane są różne substancje, co do których nie zawsze mamy gwarancję, że działają. Trudno określić, czy mamy do czynienia z efektem placebo, ponieważ pacjenci zaczynają bardziej o siebie dbać, lepiej się odżywiać i dlatego zabieg jest traktowany poważnie.

5. profesjonalne peelingi

Peelingi są bardzo popularne, nie kosztują wiele, a tak naprawdę gwarantują świetny efekt, jeśli chodzi o naprawę i regenerację.

6. laser

Zabiegi laserowe dzielą się na dwa rodzaje: nieablacyjne i ablacyjne. Pierwszy z nich nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry, a efekt jest natychmiastowy, jednak pod względem skuteczności jest mniejszy i trzeba wykonać go więcej, więc taki zabieg ostatecznie będzie nas kosztował więcej.

7. zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących

Coraz większą popularnością cieszą się również nici liftingujące, które stają się promowanym produktem. Ich celem jest zawieszenie tkanek i pobudzenie produkcji kolagenu. Efekty utrzymują się zazwyczaj około roku, ale jest to zabieg stosunkowo drogi.